قیمت :
199,900 تومان

بازگشت به عشق (راهنمایی برای زوج ها)

نسل نو اندیش

امتیاز این کتاب

امتیاز 0 / 0 رای
موضوع اصلی روان شناسی
موضوع فرعی روانشناسی ازدواج روابط زناشویی
نویسنده هارویل هندریکس از این نویسنده
ناشر نسل نو اندیش از این ناشر
مترجم هادی ابراهیمی از این مترجم
نوبت چاپ 2
سال چاپ 1401
شابک 9789644120473
نوع جلد شميز
قطع رقعي
وزن 371 گرم
تعداد صفحات 344 صفحه
معرفی کتاب بازگشت به عشق؛ راهنمایی برای زوج‌ها

«بازگشت به عشق» اثر استاد روان‌شناسی و روان‌درمانی خانواده، هارویل هندریکس، راهنمایی برای زوج‌ها است. برای زوج‌هایی که احساس می‌کنند مدتی است از شور و حرارت گذشته در زندگی‌شان خبری نیست.

بیشتر زوج‌ها تنها چاره برای یک ازدواج «ناشاد» را جدایی می‌پندارند اما به فکر عوارض روحی و درد و رنج بعد ازآن نیستند. نقل مکان کردن، تقسیم متعلقات و بچه‌ها، دست شستن از رویاهایی که روزگاری برایتان عزیز و گرامی بودند، ترس از شکست در ازدواج بعدی، صدمه خوردن بچه‌ها و..

راه دیگری که زوج‌ها در ازدواج «ناشاد» پی می‌گیرند ماندن و ادامه دادن به یک زندگی مایوس‌کننده است. آن‌ها می‌آموزند که چگونه با انباشتن خود با غذا، الکل، مواد مخدر، فعالیت‌های گوناگون، کار، تلویزیون و خیال‌پردازی‌های رمانتیک با ازدواجی تهی کنار بیایند و از این امید که روزی نیازشان با عشقی صمیمی درک شود، دست می‌شویند.

اما کتاب حاضر یک روزنه امید به سوی روابط احساسی می‌گشاید. این کتاب ازدواج را حالتی ایستا و راکد آن هم بین دو شخص تغییرناپذیرنمی‌داند بلکه ازدواج سفری روانی و روحی است که با شور و حال و سرمستی جذب شدن آغاز شده و مسیر خود را از میان گذرگاه ناهموار و پرپیچ و خم «خودکاوی» و «خودشناسی» ادامه می‌دهد و به خلق کانونی صمیمی، شاد و همیشگی می‌انجامد درواقع این اثر می‌گوید خوشبختی شما نه به پیدا کردن «همسر ایده‌آل» بلکه به میزان تمایل شما به کشف و درک بخش‌های پوشیده و پنهان وجود خودتان بستگی خواهد داشت.

این کتاب شامل سه بخش است. در بخش اول، مراحل مختلف و اجتناب‌ناپذیر یک رابطه را با ترتیب زمانی وقوع هر یک، تشریح کرده‌ است «جذب شدن، عشق رمانتیک و نبرد قدرت» و در حین توصیف جزئیات آشنای زندگی زناشویی، از شما دعوت کرده‌ که آن را به منزلهٔ یک نمایشنامهٔ روانی که پرده‌های مختلف آن یکی پس از دیگری نمایان می‌شوند، بنگرید و نامش را «ازدواج ناخودآگاه» بگذارید.

در بخش دوم نیز به نوع متفاوتی از ازدواج یا همان «ازدواج خودآگاه» خواهد پرداخت.

بخش سوم، تمامی ایده‌های تشریح شده را در قالب یک دورهٔ ده هفته‌ای و منحصر به فرد از درمان رابطه، ارائه می‌دهد. با توسل به تمرین‌های اثبات شده و «قدم به قدم» کتاب، نه تنها بینش عمیق‌تری را در رابطه با مشکلات زناشویی کسب خواهید کرد، بلکه خواهید توانست آن‌ها را حتی بدون پرداخت مخارج روانکاو یا مشاور خانواده نیز حل و فصل کنید.

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب
1956 بار
دفعاتی که پیشنهاد شده
0 بار
تعداد افرادی که این کتاب را خوانده اند
0 بار
تعداد افرادی که میخواهند این کتاب را بخوانند
0 بار

امتیاز شما به این کتاب

امتیاز 0 / 0 رای

کتاب های مرتبط

آخرین بریده ها